Virüs Bilgisayar Ltd. Şti. Destek Girişi     Virüs Bilgisyar-Facebook Sayfası

Sanallaştırma

     Günümüzde sanallaştırma içermeyen sistemlere bakıldığında kullanılabilir kapasitenin yaklaşık %15 – 20'sinin kullanıldığını ve kalanının atıl durumda olduğu görülmektedir. Sanallaştırma ile birlikte daha az fiziki kaynak kullanılmakta, atıl durumdaki kapasiteler verimli ve aktif şekilde değerlendirilmekte, enerji, yer, bakım, yönetim kaynaklarından tasarruf edilmesi sağlanmaktadır.

    Sanallaştırma ile birlikte gelen esneklik ve yönetim kolaylığı avantajları sayesinde başarılı iş sürekliliği çözümleri de üretilebilmektedir. Sanallaştırma çözümleriyle birlikte iş gücü kaybı da azalmakta ve operasyon maliyetlerinden ciddi tasarruflar elde edilmektedir. Data Market, sunduğu sanallaştırma çözümleriyle donanım gereksinimlerini azaltarak maliyetlerin düşürülmesine, enerji tasarrufunun ve iş sürekliliğinin sağlanmasına, yönetimin kolaylaştırılmasına ve daha birçok avantajın elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

    Sunucu sanallaştırma çözümleri Sunucunun fiziksel kaynaklarının sanallaştırma katmanı tarafından sanal kaynaklara dönüştürülmesi ve sanal sistemlere paylaştırılması olarak tanımlanabilen sunucu sanallaştırma çözümlerinde minimum donanım ile maksimum verimlilik elde edilebilir, kaynakların tümünden faydalanılarak enerji, yer, yönetim kaynaklarından tasarruf elde edilebilir. Kolay izlenebilirlik, kesintisiz çalışma, düşük operasyon maliyetleri de getirdiği avantajlardan bazılarıdır.

    VMware ve Microsoft gibi sunucu sanallaştırmada teknoloji lideri üreticilerin özel uzmanlıklarına sahip kadrosu ile Data Market çok sayıda projeye imza atmıştır. Masaüstü sanallaştırma çözümleri Kullanıcıların masaüstü sistemlerinin tamamının ya da belli bileşenlerinin sanallaştırılarak herhangi bir lokasyonda sunulmasına, uygulamaların yönetiminin tek bir merkezden yapılmasına ve tek bir kurulum ile tüm kullanıcılar için uygulamayı aktifleştirmeye imkan tanır.

    Masaüstü Sanallaştırma yazılımları, masaüstü kullanıcıları için masaüstü ve uygulama sanallaştırma yazılımları, TCO ve ROI değerlerinde kurumlara büyük kazanç sağlamakta ve yönetimsel açıdan kolaylıklar sunmaktadır. Data Market masaüstü ve uygulama sanallaştırma teknolojilerinde Vmware ve Microsoft çözümleri ile danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.